بهترین روش برای تغییر رنگ بلوک در اتوکد

یکی از مهمترین اجزایی که در اتوکد برای طراحی استفاده میشه بلوک ها هستند. تغییر رنگ بلوک می تواند جلوه زیبایی به نقشه های شما در اتوکد بدهد. شما می توانید مبلمان ها و هر نوع Block آماده ای را به سادگی تغییر رنگ دهید. برای این کار با ما همراه باشید.

 

استفاده از ویرایشگر بلوک

شما می توانید برای تغییر رنگ بلوک ها از Block Editor استفاده کنید که آموزش کامل آن در این فیلم و در ادامه ی مقاله آورده شده است.

 

 

آموزش اتوکد

وقتی که شما در Workspace اتوکد هستید، باید روی بلوک مدنظرتون دبل کلیک کنید. بعد از این کار پنجره ای به نام  Edit Block Definition باز می شود. شما از این پنجره بلوک مدنظر را انتخاب می کنید و Ok را بزنید.

تغییر رنگ بلوک در اتوکد

 

آموزش‌های حوزه دفتر فنی

آموزش‌هایی فراتر از کاربردی

یک شبه ره ده ساله برو!

کلیک کنید

آموزش‌های اجرایی ساختمان

یک بار برای همیشه اصولی یاد بگیر!

به جمع حرفه‌ای‌ها بپیوندید!

کلیک کنید

 

پنجره Block Editor

در این حالت شما وارد بخش Block Editor شده اید. در این بخش تمام تنظیمات مربوط به این ترسیمات آماده دیده می شود و شما می توانید تمامی تغییرات لازم را از اینجا اعمال کنید. تغییراتی مثل تغییر رنگ، اضافه کردن خطوط و …. به بلاک مدنظر را در همین قسمت می توانید انجام دهید. دقت کنید تا زمانی که Close Editor را نزدید، در بخش ویرایش قرار دارید.

پس از این مرحله باید بلاک مورد نظر را به حالت انتخاب در بیاورید. به ریبون Home رفته و از بخش Properties یک رنگ برای بلوک در اتوکد انتخاب کنید. 

تغییر رنگ بلوک در اتوکد

 

سپس کلید Esc و در بخش بالایی Close Editor را بزنید و تغییرات را Save کنید.

 

تغییر رنگ بلوک در اتوکد

 

در این مرحله خواهید دید که رنگ موضوع یا مبلمان شما در اتوکد تغییر خواهد کرد و شما بدون اینکه Block را از حالت خودش خارج کرده باشید، تغییر داده اید. این نکته بسیار حائز اهیمت هست که تا جایی که امکانش برای شما وجود دارد سعی کنید Block را از از حالت خود خارج نکنید.

 

برای مشاهده تمامی آموزش‌های حرفه‌ای و رایگان اتوکد به این صفحه سر بزنید.

آموزش های اتوکد

 

امیدواریم در پایان این مقاله به جواب سوال‌های خود رسیده باشید و از اینکه تا پایان مقاله با ما همراه بودید، تشکر می‌کنیم. نظرات خود را در مورد این مقاله با ما به اشتراک بگذارید.

مسیر یادگیری مهندسی عمران

یک مسیر رایگان برای حرفه‌ای شدن

حتما تو این مسیر با ما همراه شو!

کلیک کنید
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *