یکپارچه کردن موضوعات با دستور Join در اتوکد

برای اینکه شما بتوانید موضوعات مختلف را با هم یکپارچه کنید، به دستور Join در اتوکد نیاز خواهید داشت. کارهای مختلفی را می‌توان با این فرمان انجام داد؛ مثلا برای وصل کردن دو خط به همدیگر یا یکپارچه کردن یک خط یا یک چند ضلعی می توان از این دستور استفاده کرد. هم‌چنین علت جوین نشدن خطوط در اتوکد را متوجه خواهید شد. برای آموزش کامل این بخش با ما همراه باشید.

 

دستور Join در اتوکد

برای اینکه شما بتوانید این کار را انجام بدهید باید چند مرحله را دنبال کنید. این مراحل در فیلم و ادامه مقاله آورده شده است.

 

آموزش اتوکد

استفاده از فرمان Join

برای شروع دو خط به صورت منقطع بکشید. این دو خط به صورتی باشند که بین آن ها فاصله داشته وجود داشته باشند.

دستور Join در اتوکد

 

حال شما برای یکپارچه کردن این دوخط باید از دستور Join در اتوکد استفاده کنید. برای این کار J را تایپ کنید و اینتر را بزنید. با این کار وارد فرمان Join شده‌اید.

دستور Join در اتوکد

 

حال همان طور که می بینید شما باید موضوعاتی را انتخاب کنید. پس موضوعاتی را که می خواهید با هم یکپارچه کنید را به حالت انتخاب در بیاورید. در خط فرمان مشاهده می‌کنید که تعداد موضوعات انتخاب شده به طور کامل مشخص است.

 

آموزش‌های حوزه دفتر فنی

آموزش‌هایی فراتر از کاربردی

یک شبه ره ده ساله برو!

کلیک کنید

آموزش‌های اجرایی ساختمان

یک بار برای همیشه اصولی یاد بگیر!

به جمع حرفه‌ای‌ها بپیوندید!

کلیک کنید

 

دستور Join در اتوکد

 

وصل کردن دو خط در اتوکد

در انتها باید اینتر را فشار دهید تا این خطوط یا موضوعات، به هم پیوسته شوند. وقتی این کار انجام شد، خواهید دید که کل موضوعات Join شده، به صورت یک موضوع درآمده اند. جوین نشدن خطوط در نرم افزار اتوکد را می‌توانید با این راه حل به طور کامل حل کنید.

دستور Join در اتوکد

 

کاربردهای دستور Join در اتوکد

در پلان ها و نقشه های موجود بعضی اوقات یک خط به وسیله چند خط کوچک‌تر کشیده شده است. این خطوط مشکلاتی در ادیت و دستورهای دیگر به وجود می آورند. برای همین در این موارد از دستور Join استفاده می کنیم.

 

برای مشاهده تمامی آموزش‌های حرفه‌ای و رایگان اتوکد به این صفحه سر بزنید.

آموزش های اتوکد

 

امیدواریم در پایان این مقاله به جواب سوال‌های خود رسیده باشید و از اینکه تا پایان مقاله با ما همراه بودید، تشکر می‌کنیم. نظرات خود را در مورد این مقاله با ما به اشتراک بگذارید.

مسیر یادگیری مهندسی عمران

یک مسیر رایگان برای حرفه‌ای شدن

حتما تو این مسیر با ما همراه شو!

کلیک کنید

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *