رسم حرفه ای درب و پنجره در اتوکد + فایل آماده انواع درب

برای اینکه یک ترسیم خوب داشته باشید، نیاز به ایجاد و رسم درب و پنجره در اتوکد خواهید داشت. پس نیاز دارید طریقه کشیدن درب و پنجره در اتوکد را به صورت حرفه ای یاد بگیرید. در این مقاله به صورت کامل یاد خواهید گرفت که چگونه این کار را انجام دهید. با ما همراه باشید.

 

رسم درب و پنجره در اتوکد

شما چندین روش برای ایجاد در و پنجره در اتوکد خواهید داشت. یکی از این روش ها رسم کامل این موضوعات توسط خودتان است. یک روش دیگر هم استفاده از ترسیم های آماده و موجود می باشد. در این فیلم به طور کامل آموزش کشیدن درب و پنجره را مشاهده می کنید.

 

آموزش اتوکد

فایل نقشه درب در اتوکد که در فیلم مشاهده کردید را می توانید از لینک زیر دانلود کنید. در این فایل، انواع درب ها از جمله درب دو لنگه و کرکره ای در اتوکد هم وجود دارد که می توانید به راحتی آن را دانلود کنید.

دانلود فایل آماده انواع درب در اتوکد   

کشیدن درب در اتوکد

برای اینکه شما بتوانید یک در را بکشید، باید مراحل زیر را انجام دهید. فاصله دو دیوار را به اندازه درب مورد نظر فاصله بیاندازید. این فاصله برای درهای اتاق ها معمولا یک متر می باشد. سپس بین دو دیوار ابتدا باید چارچوب ایجاد کنید. برای این منظور از دو مستطیل استفاده می کنیم. ابتدا یک مستطیل به ارتفاع ۱۰ سانتی متر و عرض ۵ سانتی متر ایجاد کنید. سپس داخل این مستطیل از مبدا گوشه بالایی مستطیل اول یک مستطیل دیگر به ارتفاع ۴ سانتی متر و عرض ۲ سانتی متر رسم کنید. 

رسم درب و پنجره در اتوکد

 

چارچوب ایجاد شده را دوبل کرده و به دو دیوار کناری در بچسبانید.

 

آموزش‌های حوزه دفتر فنی

آموزش‌هایی فراتر از کاربردی

یک شبه ره ده ساله برو!

کلیک کنید

آموزش‌های اجرایی ساختمان

یک بار برای همیشه اصولی یاد بگیر!

به جمع حرفه‌ای‌ها بپیوندید!

کلیک کنید

 

رسم درب و پنجره در اتوکد

 

سپس فاصله دو طرف را که محاسبه کنید فاصله ای بالغ بر ۹۴ سانتی متر خواهد داشت.

طریقه کشیدن درب و پنجره در اتوکد

 

سپس یک مستطیل دیگر به عنوان در رسم کنید. این مستطیل باید به عرض ۴ سانتی متر و ارتفاع ۹۴ سانتی متر باشد.

طریقه کشیدن درب و پنجره در اتوکد

 

سپس برای نمایش قوس از فرمان کمان یا همان Arc استفاده کنید. به ترتیب شروع کمان و مرکز کمان را مشخص کنید تا به صورت کامل در شما رسم شده باشد. 

کشیدن درب در اتوکد

 

ایجاد در و پنجره در اتوکد

رسم در و پنجره در اتوکد به وسیله دستورات ترسیمی کار زیاد سختی نیست ولی باید به ریزه کاری ها توجه فراوانی بشود. شما می توانید از فایل آماده انواع در استفاده کنید و درهای مختلفی از جمله درب دو لنگه در اتوکد را ایجاد کنید. این تمرین ها به شما کمک خواهد کرد که در ترسیم های دیگر به راحتی عمل کنید.

برای استفاده از فایل باید توجه داشته باشید که مقیاس کار شما ممکن است با مقیاس فایل متفاوت باشد. شما می توانید با دستور Scale این مقیاس را درست کنید و در مرحله آخر فقط جانمایی درب بین دو دیوار باقی خواهد ماند.

 

برای مشاهده تمامی آموزش‌های حرفه‌ای و رایگان اتوکد به این صفحه سر بزنید.

آموزش های اتوکد

 

امیدواریم در پایان این مقاله به جواب سوال‌های خود رسیده باشید و از اینکه تا پایان مقاله با ما همراه بودید، تشکر می‌کنیم. نظرات خود را در مورد این مقاله با ما به اشتراک بگذارید.

مسیر یادگیری مهندسی عمران

یک مسیر رایگان برای حرفه‌ای شدن

حتما تو این مسیر با ما همراه شو!

کلیک کنید
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *