نکات ctb در اتوکد + دانلود فایل | پلات استایل های حرفه ای در اتوکد

شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که ctb چیست و چه کاربردی دارد؟ ما در این مقاله به طور کامل فایل ctb در اتوکد و نحوه ی ساخت آن را تشریح می کنیم و خواهیم گفت به چه صورت پلات استایل های حرفه ای ایجاد کنید. با ما همراه باشید.

 

فایل CTB در اتوکد چیست؟

تنظیمات ضخامت خطوط در اتوکد، یکی از تنظیماتی هست که باعث می شود نقشه ما قابلیت فنی بالایی پیدا بکند. فایل CTB در اتوکد در واقع تنظیم کننده ی این ضخامت ها در گرفتن خروجی یا پلات در اتوکد می باشد.

 

آموزش اتوکد

فایل لازم برای تنظیمات ضخامت خطوط دقیق در اتوکد را می توانید از اینجا دانلود کنید.

 

دانلود فایل CTB   

 

پلات استایل ها در پلات گرفتن

در صورتی که وارد دستور Plot شوید که با CTRL + P می‌توانید این کار را انجام دهید، در بخش بالایی، تنظیماتی به اسم Plot style table وجود دارد. به این تنظیمات به اصطلاح CTB هم گفته می شود. در این تنظیمات، شما مشخص می کنید که خطوط به چه صورت به نمایش در بیایند. شما باید فایل CTB را دانلود کرده باشید تا بتوانید تنظیمات درست پلات استایل ها را اعمال کنید.

فایل CTB در اتوکد

استفاده از فایل CTB

برای استفاده از از این فایل ابتدا باید بدانید که در کدام بخش، این فایل را قرار دهید. برای این منظور ابتدا به سربرگ OPTION می روید. برای این کار درخط فرمان OP را تایپ و اینتر می کنید.

 

آموزش‌های حوزه دفتر فنی

آموزش‌هایی فراتر از کاربردی

یک شبه ره ده ساله برو!

کلیک کنید

آموزش‌های اجرایی ساختمان

یک بار برای همیشه اصولی یاد بگیر!

به جمع حرفه‌ای‌ها بپیوندید!

کلیک کنید

 

ساخت CTB در اتوکد

در بخش OPTION در قسمت Files ، به بخش Printer support file path می روید. در آخرین قسمت این بخش Plot style table search path قرار دارد. وقتی روی آن کلیک کنید یک آدرس نمایش داده می شود که محلی است که باید فایلهای پلات استایل ها را در آن قسمت قرار دهید.

پلات استایل حرفه ای در اتوکد

این آدرس را در File explorer کپی کنید و محل مورد نظر را پیدا کنید. حال در این بخش فایل CTB دانلود شده را در این بخش کپی کنید.

اعمال این فایل باعث می شود تا دیگر لازم نباشد که تنظیمات ضخامت تمامی خطوط در اتوکد را انجام دهیم. پس با این کار شما می توانید یک پلات استایل حرفه ای در اتوکد تعریف کنید و خروجی های شما قطعا حرفه ای خواهند بود.

برای مشاهده تمامی آموزش‌های حرفه‌ای و رایگان اتوکد به این صفحه سر بزنید.

آموزش های اتوکد

 

امیدواریم در پایان این مقاله به جواب سوال‌های خود رسیده باشید و از اینکه تا پایان مقاله با ما همراه بودید، تشکر می‌کنیم. نظرات خود را در مورد این مقاله با ما به اشتراک بگذارید.

مسیر یادگیری مهندسی عمران

یک مسیر رایگان برای حرفه‌ای شدن

حتما تو این مسیر با ما همراه شو!

کلیک کنید

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *