برای مشاهده آموزش‌های کاربردی مهندسی عمران در حوزه اجرا و دفترفنی و سرمایه گذاری روی خودت، حتما روی این بنر کلیک کن!
0
02144030986

داستان آکادمی

داستان آکادمی عمران از زبان مهندس علی چمن لاله

برای گفتن داستان آکادمی عمران باید از داستان خودم شروع کنم. تقریباً دوازده سالم بود که فهمیدم می خواهم در آینده مهندس عمران شوم. در اون موقع دید درستی نسبت به مهندسی عمران نداشتم. به خاطر علاقه زیادی که به عمویم داشتم و او هم از قضا مهندس عمران بود دل به این رشته بستم.

در موقع انتخاب رشته کارشناسی، تمامی دانشگاه هایی که عمران داشتند رو تو اولویت قرار دادم، که این کارم داد همه رو درآورد. من بعد از زدن عمران دانشگاه های شهرستان تازه رفتم سراغ رشته هایی مثل مکانیک تهران و شریف. خب کمی خنده دار بود.

اما از دست دادن عمویم دو ماه قبل از انتخاب رشته براثر ریزش ترانشه ای در اتوبان امام علی (ع) که سرپرست کارگاه آن بود من را بیشتر از گذشته به سمت مهندسی عمران هل می داد.

در دوران کارشناسی در دانشگاه شهید بهشتی تمام هم و غمم تبدیل شدن به یک مهندس عمران موفق بود. در کل هشت ترم دانشگاه شاگرد اول بودم، درس های مختلفی رو به عنوان دستیار استاد تدریس می کردم. به پروژه های عمرانی سر می زدم و کلی مشتاق یادگیری مطالب عمرانی بودم. در اون زمان بهبوهه ساخت پل صدر بود و یادمه خیلی از شب ها می رفتم و تا صبح در کنار مهندسین خبره این پروژه، تجربه کسب می کردم.

کنکور کارشناسی ارشد را دادم و درست یک هفته بعد در یک شرکت پیمانکاری گرید یک مشغول به کار شدم. با سابقه دانشگاهی و تجربی که داشتم، پیدا کردن کار برایم سخت نبود. جواب کنکور ارشد چند ماه بعد آمد. با کنکور کارشناسی ارشد وارد دانشگاه تهران شدم. سال ها قبل از اینکه کارشناسی رو به اتمام برسونم تصمیم گرفته بودم سازه بخونم.

در حین کارشناسی ارشد به سختی کار می کردم. به خاطر پیشینه ای که از کارشناسی داشتم و علاقه به یادگیری مسائل محاسباتی و فنی دلم نمیومد کلاس ها رو بپیچونم. همه کلاس ها رو می رفتم، با سخت ترین استادها درس برمی داشتم.

سه روز صبح تا ظهر دانشگاه، ظهر به بعد دفتر شرکت مشغول محاسبات، برآورد مناقصات و صورت وضعیت نویسی بودم. سه روز دیگر هم در کارگاه ها مشغول کار اجرایی و کسب تجربه می شدم.  شب ها هم که تا دیر وقت درس های دانشگاه رو می خوندم.

به شدت می جنگیدم. روزهای سختی بود. در همه زمینه های مهندسی عمران دستی بر آتش داشتم. هم در پروژه ساختمان سازی بودم هم در پروژه راهسازی و پل سازی، هم از ابتدا می ساختیم هم بهسازی می کردیم.

از پس ارشد سازه تهران براومدن و کار کردن در جایگاهی که داشتم و روز به روز ترفیع می گرفتم کار راحتی نبود. حتی در موضوع ارشد هم کوتاهی نکردم. سخت گیر ترین استاد راهنما و بستن قرار دادی با سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای برای حل یک معضل سبب شد تا با پیشنهاد مدیر کل ابنیه فنی که حالا استاد مشاورم شده بود پروژه سختی را قبول کنم و به خوبی به اتمام برسونم.

حالا بریم سراغ داستان آکادمی عمران و این که چه جوری شروع کردیم.

پس از اتمام ارشد، همکاری با سازمان راهداری در سطح کشور، وزارت راه، ساختمان سازی و حضور در پروژه های بزرگ پل سازی ادامه داشت و کم کم به شخصی تبدیل شدم که خیلی چیزها از عمران می دونستم و حقوق و جایگاه بسیار مناسبی داشتم.

اما علاقه به تدریس و انتقال تجاربی که در این چند سال بدست آورده بودم در کنار میل به استقلال شغلی باعث شد تا یک تیم قوی از مهندسین و کسانی که دغدغه ارتقا دانش فنی ساخت و ساز داشتند رو دور هم جمع کنم و با کمک هم آکادمی عمران رو کلید زدیم. داستان آکادمی عمران اینگونه شروع شد. 

ارتباط با آکادمی عمران

 

تیم تولید محتوای آکادمی عمران تمام تلاش خود را جهت فراهم کردن مطالب آموزشی کاربردی در زمینه های روش های مختلف اجرایی ساختمان، محاسبات، متره و برآورد و نرم افزارهای تخصصی به کار می برد.

آکادمی عمران سعی دارد با برگزاری دوره ها، سمینار ها و ارائه پکیج های آموزشی سطح مهارت های فنی و دانش تجربی مهندسین عمران را ارتقا دهد.

با ما همراه باشید و آکادمی  عمران را به دوستانتان معرفی کنید.