فرمان Point و Point style در اتوکد و تمام نکات ترسیم نقاط

شما برای ترسیم نقاط مورد نظر خود، نیاز دارید تا از فرمان Point در اتوکد استفاده کنید. هم‌چنین تنظیمات نقاط هم بسیار حائز اهمیت هستند. فرمان Point style در اتوکد برای تنظیمات نقاط شما تعبیه شده است. برای آموزش کامل این نکات با ما همراه باشید.

 

فیلم آموزش فرمان Point و Point style در اتوکد

بعضی اوقات نیاز هست که نقاطی را در اتوکد ترسیم کنیم. این نکته بسیار قابل اهمیت می باشد که چگونه این کار را انجام دهیم. هم‌چنین با کمک تنظیمات Point style قصد داریم نقاط مورد نظرمان را مشخص تر ببینیم.

 

آموزش اتوکد

بیشتر بخوانید:

تغییر حرفه ای اندازه فونت دایمنشن یا اندازه گذاری

کپی کردن حرفه ای قسمتی از نقشه 

 

دستور Point در اتوکد

برای اینکه در نرم افزار نقاط را مشخص کنید، باید به سراغ فرمان Point بروید. برای این منظور، Po را تایپ کرده و اینتر را بزنید. برای مشخص کردن یک نقطه در اتوکد دو راه وجود دارد. 

در راه حل اول شما با کلیک کردن در قسمت مورد نظر نقطه را در جای خود قرار می‌دهید. در راه دوم شما می‌توانید مختصات نقطه را مشخص کنید. در این راه، شما x و y را می دهید و نقطه رسم می شود.

فرمان Point در اتوکد

 

مشکلی که همیشه در کشیدن نقاط وجود دارد، مشخص نبودن آن در صفحه می باشد. شما به سختی می توانید این نقاط را تشخیص دهید. برای تنظیم کردن این مورد باید به سراغ دستور Point style بروید. 

 

آموزش‌های حوزه دفتر فنی

آموزش‌هایی فراتر از کاربردی

یک شبه ره ده ساله برو!

کلیک کنید

آموزش‌های اجرایی ساختمان

یک بار برای همیشه اصولی یاد بگیر!

به جمع حرفه‌ای‌ها بپیوندید!

کلیک کنید

 

دستور Point style‌ در اتوکد

برای دسترسی به این دستور به منوی کرکره ای Format بروید و Point style را انتخاب کنید. هم‌چنین شما می‌توانید از ریبون Home از بخش Utilities فلش را بزنید و Point style را انتخاب کنید. در این حالت پنجره آن باز خواهد شد.

فرمان Point style در اتوکد

 

شما در این قسمت می‌توانید نوع نمایش نقطه را مشخص کنید. انواع مختلفی وجود دارد که شما می توانید بر اساس نیاز هر کدام را انتخاب کنید. در زیر آن قسمت هم، اندازه نقطه را می‌توانید مشخص کنید.

 

برای مشاهده تمامی آموزش‌های حرفه‌ای و رایگان اتوکد به این صفحه سر بزنید.

آموزش های اتوکد

 

امیدواریم در پایان این مقاله به جواب سوال‌های خود رسیده باشید و از اینکه تا پایان مقاله با ما همراه بودید، تشکر می‌کنیم. نظرات خود را در مورد این مقاله با ما به اشتراک بگذارید.

مسیر یادگیری مهندسی عمران

یک مسیر رایگان برای حرفه‌ای شدن

حتما تو این مسیر با ما همراه شو!

کلیک کنید

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *