ساخت هچ در اتوکد از سیر تا پیاز در یک مقاله

آیا می‌دانید ساخت هچ در اتوکد و هاشور بتن در اتوکد به چه شکل است؟ شما می‌توانید با استفاده از دستور Superhatch در اتوکد به ساخت هاشور دلخواه خودتان بپردازید. شما می‌توانید با استفاده از این هاشورها نقشه‌های بسیار زیبا ایجاد کنید. آموزش ساخت هچ جدید در اتوکد به طور کامل در این مقاله توضیح داده شده است. با ما همراه باشید.

 

ساخت هچ در اتوکد

مرحله اول برای ساخت هاشور دلخواه شما این است که باید یک بلوک ایجاد کنید و با استفاده از این بلوک هچ جدید به وجود بیاورید. 

پیشنهااد می‌کنیم در ابتدا فیلم زیر را مشاهده کنید تا با دیدی بهتری به مطالعه ادامه مقاله بپردازید.

همانطور که گفتیم برای استفاده از این فرمان باید ابتدا یک الگو برای هاشور مورد نظر ایجاد کرد. برای این کار می‌توانید با دستورات ترسیمی در اتوکد این کار را انجام دهید. حال باید این الگو یا Pattern که رسم کرده‌اید را تبدیل به بلوک کنید.

هاشور بتن در اتوکد

 

حال شما با داشتن این بلوک، باید به سراغ نصب هاشور در محل مورد نظر در اتوکد بروید. با زدن SUP و اینتر، وارد دستور Superhatch می‌شوید و پنجره‌ی این دستور در اتوکد برای شما باز می‌شود.

ساخت هچ در اتوکد

 

از گزینه‌های موجود، گزینه‌ی Block را انتخاب کنید. اگر این بلاک را در محلی ذخیره کرده باشید، می‌توانید از قسمت File آن را فراخوانی کنید. راه حل دیگر هم این روش هست که می‌توانید نام بلاک را تایپ کنید و اوکی را بزنید. با این کار بلوک برای نصب هاشور در اتوکد فراخوانی می‌شود.

 

آموزش‌های حوزه دفتر فنی آموزش‌هایی فراتر از کاربردی

یک شبه ره ده ساله برو!

بر روی اینجا کلیک کنید
آموزش‌های اجرایی ساختمان یک بار برای همیشه اصولی یاد بگیر!

به جمع حرفه‌ای‌ها بپیوندید!

بر روی اینجا کلیک کنید

 

ساخت هچ در اتوکد

 

سپس در قسمتی که قرار هست هاشور زده شود، کلیک کنید. در این مرحله، چندین سوال درباره تنظیمات هاشور دلخواهی که ایجاد کردید باید جواب دهید. سوال اول درباره‌ی مقیاس هاشور می‌باشد که با اینتر در حالت ۱ قرار دهید. سپس درباره نسبت هاشور به x و زاویه هاشور زدن سوال پرسیده می‌شود که با همان حالت پیش فرض تایید کنید. سپس با تایید بلوک به عنوان Pattern از شما می‌خواهد که محل مورد نظر خود را مشخص کنید. 

هاشور بتن در اتوکد

هاشور بتن در اتوکد

همانطور که گفتیم با کلیک کردن در محل مورد نظر،هاشور در اتوکد ایجاد خواهد شد. با استفاده از دستور Superhatch و ایجاد هاشور های متنوع شما می‌توانید طرح‌های خاص و بسیار زیبا برای بتن یا متریال‌های دیگر ایجاد کنید تا باعث متفاوت بودن شما و جلوه‌ی بیشتر طراحی می‌شود.

برای مشاهده آموزش‌ حرفه‌ای نقشه کشی ساختمان با اتوکد به این صفحه سر بزنید.

آموزش نقشه کشی با اتوکد

 

امیدواریم در پایان این مقاله به جواب سوال‌های خود رسیده باشید و از اینکه تا پایان مقاله با ما همراه بودید، تشکر می‌کنیم. نظرات خود را در مورد این مقاله با ما به اشتراک بگذارید.

مسیر یادگیری مهندسی عمران یک مسیر رایگان برای حرفه‌ای شدن

حتما تو این مسیر با ما همراه شو!

بر روی اینجا کلیک کنید

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *