چگونه عکس را در اتوکد ببریم | قرار دادن عکس و تنظیمات حرفه ای عکس در اتوکد

یکی از کارهایی که در اتوکد لازم دارید که یاد بگیرید، وارد کردن عکس در اتوکد هست. شما با قرار دادن عکس در اتوکد می توانید کارهای مد نظر خودتان را راحتتر کنید. می توانید با استفاده از عکس های موضوعات مختلف را بکشید، بلوک های مختلف را بکشید و ایجاد کنید و هم چنین عکس هایی مثل عکس های ماهواره ای را در اتوکد نمایش دهید. پس با ما همراه باشید تا ببینیم چگونه عکس را در اتوکد ببریم .

 

چگونه عکس را در اتوکد ببریم 

قرار دادن عکس در اتوکد ، تنظیمات و ویرایش و ذخیره عکس تمام آموزش هایی هست که شما لازم دارید. می توانید در این ویدئو تمام نکات لازم برای این موارد بیاموزید.

 

آموزش اتوکد

وارد کردن عکس در اتوکد

برای این کار باید وارد منوی کرکره ای Insert شوید و روی بخش Raster image reference کلیک کنید.

قرار دادن عکس در اتوکد

در پنجره ی ایجاد شده فایل عکس مورد نظر خود را انتخاب کنید و Open را بزنید. در این مرحله پنچره ای به نام Attach Image باز می شود که تنظیمات عکس در اتوکد را می توانید در این بخش انجام دهید. تنظیماتی از جمله Scale ، Rotate و محل قرار گیری عکس در نقشه را می توانید به راحتی در این مرحله انتخاب کنید.

 

آموزش‌های حوزه دفتر فنی

آموزش‌هایی فراتر از کاربردی

یک شبه ره ده ساله برو!

کلیک کنید

آموزش‌های اجرایی ساختمان

یک بار برای همیشه اصولی یاد بگیر!

به جمع حرفه‌ای‌ها بپیوندید!

کلیک کنید

 

چگونه عکس را در اتوکد ببریم

بعد از انجام این تنظیمات روی عکس Ok را بزنید. اگر محل Insert را مشخص نکرده باشید، با یک کلیک بر روی محل دلخواه عکس شما در اتوکد ظاهر خواهد شد.

 

عملیات روی عکس ها

وقتی عکس ها وارد اتوکد شدند، شما می توانید مثل یک Object با عکس ها رفتار کنید. شما می توانید آن ها را جابه جا کنید، copy کنید و کارهای مشابه دیگر.

چگونه عکس را در اتوکد ببریم

یکی از کارهای جذابی که شما می توانید بر روی عکس ها اعمال کنید، استفاده از آن ها به عنوان الگوی ترسیم هست. مثلا شما با این کار به راحتی می توانید لوگوی شرکت را در اتوکد بکشید، یا شکل ها و نقشه هایی که به صورت عکس دارید را در اتوکد بکشید. با این کار شما میتوانید بلوک هم ایجاد کنید. عکس یک موضوع را در اتوکد وارد کنید و سپس از آن به عنوان یک مدل استفاده کنید و بلوک را بسازید.

 

تنظیمات عکس در اتوکد

وقتی روی عکس کلیک می کنید، در ریبون بالا یک بخش به نام Image باز می‌شود که شما می توانید تنظیمات عکس را در این قسمت از اتوکد انجام دهید.

چگونه عکس را در اتوکد ببریم

یکی از تنظیمات نمایش یا عدم نمایش عکس در فضای کاری هست که به صورت پیش فرض در حالت نمایش می باشد. تنظیماتی مثل روشنایی، contrast و fade در بخش سمت چپ قرار گرفته است که می توانید با کمک از این بخش، نور و تفاوت رنگ ها را بیشتر از قبل ظاهر کنید. 

شما می توانید با تمرین در این بخش به موثرتر بودن آموزش ها کمک کنید. این آموزش ها را تمرین کنید و اگر به مشکلی بر خوردید، زیر همین مقاله برای ما نظر قرار بدید تا در سریعترین زمان راهنمایی لازم را بکنیم.

 

برای مشاهده تمامی آموزش‌های حرفه‌ای و رایگان اتوکد به این صفحه سر بزنید.

آموزش های اتوکد

 

امیدواریم در پایان این مقاله به جواب سوال‌های خود رسیده باشید و از اینکه تا پایان مقاله با ما همراه بودید، تشکر می‌کنیم. نظرات خود را در مورد این مقاله با ما به اشتراک بگذارید.

مسیر یادگیری مهندسی عمران

یک مسیر رایگان برای حرفه‌ای شدن

حتما تو این مسیر با ما همراه شو!

کلیک کنید

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *