X

تغییر رنگ خط در اتوکد از صفر تا صد در یک مقاله

یکی از کارهایی که باعث زیبایی بیشتر نقشه کشی شما می‌شود، تغییر رنگ خط در اتوکد هست. شما می‌توانید با زیبا سازی دایمنشن‌ها و تغییر رنگ خطوط در اتوکد، نقشه‌ها را خواناتر و زیباتر کنید. در این مقاله با ما همراه باشید تا با تمام نکات این بخش آشنا شوید.

 

تغییر رنگ خط در اتوکد

پیشنهاد می‌کنیم در ابتدا این فیلم را مشاهده کنید تا بتوانید به صورت کامل و جامع با تنظیمات مربوط  به این بخش کار کنید و سپس ادامه مقاله را مطالعه کنید.

همانطور که در فیلم بالا هم مشاهده کردید برای تغییر رنگ خط در این نرم افزار دو روش وجود دارد که در ادامه به توضیح هر کدام می‌پردازیم:

تغییر رنگ خطوط در اتوکد با ایجاد لایه جدید 

برای این که بتوانید تنظیمات مدنظرتان را روی خطوط اعمال کنید، کافی است یک لایه جدید ایجاد کنید. سپس می‌توانید رنگ لایه را تغییر دهید تا تنظیمات همه‌ی دایمنشن‌ها  به رنگ لایه تغییر پیدا کند. اگر هم می‌خواهید دایمنشن جدیدی ایجاد کنید، اول وارد آن لایه شوید و سپس اندازه گذاری را انجام دهید. با این کار همه‌ی اندازه گذاری‌ها با تغییرات مورد نظر نشان داده می‌شوند.

تغییر رنگ خط در اتوکد

تغییر رنگ خطوط در اتوکد از طریق Dimension style

برای انجام این روش ابتدا از منوی format وارد بخش Dimension style شوید. 

تغییر رنگ خطوط در اتوکد

سپس در این بخش وارد قسمت modify شوید تا به تنظیمات اندازه گذاری‌ها دسترسی داشته باشید و بتوانید رنگ متن و خطوط دایمنشن‌ها را در اتوکد تغییر دهید.

 تغییر رنگ خط در اتوکد

در بخش line نیز شما می‌توانید رنگ خطوط اندازه گیری را به دلخواه خود تغییر دهید.

رنگ کردن در اتوکد

برای تنظیمات نوشته‌ها نیز در بخش text می‌توانید رنگ مقدار اندازه گذاری‌ها را تغییر دهید. در این بخش بعد از زدن ok و بستن پنجره Dimension style، شما می‌بینید که تغییرات مدنظرتان فعال شده و مشخص می‌شوند.

تغییر رنگ خط در اتوکد

برای مشاهده آموزش‌ حرفه‌ای نقشه کشی ساختمان با اتوکد به این صفحه سر بزنید.

آموزش نقشه کشی با اتوکد

 

امیدواریم در پایان این مقاله به جواب سوال‌های خود رسیده باشید و از اینکه تا پایان مقاله با ما همراه بودید، تشکر می‌کنیم. نظرات خود را در مورد این مقاله با ما به اشتراک بگذارید.

مسیر یادگیری مهندسی عمران یک مسیر رایگان برای حرفه‌ای شدن

حتما تو این مسیر با ما همراه شو!

بر روی اینجا کلیک کنید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *