دستور divide در اتوکد و تقسیم خطوط از سیر تا پیاز در یک مقاله

چقدر با دستور تقسیم خط در اتوکد آشنا هستید؟ آیا می‌دانید دستور divide در اتوکد به چه معناست؟ اگر بخواهیم توضیح کوتاهی در این باره بدهیم باید بگوییم برای تقسیم ترسیمات و خطوط به قسمت‌های مساوی از دستور Divide استفاده می‌کنیم. در این مقاله تا انتها همراه ما باشید تا با تمام نکات و ریزه کاری‌های مربوط به تقسیم کردن خط در اتوکد آشنا شوید.

آنچه در این مقاله می آموزید:

دستور تقسیم خط در اتوکد

اجرای فرمان Divide در اتوکد

دستور تقسیم خط در اتوکد

همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم، برای این که شما یک موضوع مانند خط را به چند قسمت مساوی تقسیم کنید، باید از فرمان تقسیم یا Divide استفاده کنید. در ادامه توصیه می‌کنیم قبل از مطالعه ادامه مقاله، ابتدا فیلم زیر را مشاهده کنید تا با این دستور بیشتر آشنا شوید.

 

 

اجرای فرمان Divide در اتوکد

در ابتدا شما برای این که این فرمان را اجرا کنید، باید موضوع مورد نظر خود را رسم کنید تا بتوانید خطوط آن را تقسیم کنید.

برای اجرای این فرمان در خط فرمان DIV را تایپ کنید و اینتر بزنید تا فرمان Divide فعال شود. مرحله بعدی در این بخش انتخاب موضوع مورد نظر است و باید موضوعی که قرار است تقسیم شود را انتخاب کنید.

دستور تقسیم خط در اتوکد

 

در مرحله بعدی باید مشخص کنید که تعداد سگمنت‌ها یا بخش‌بندی‌ها به چه صورتی تعیین شود. برای مثال می‌توانید با زدن عدد ۵، خط مورد نظر خود را به ۵ قسمت تقسیم کردیم.

 

آموزش‌های حوزه دفتر فنی آموزش‌هایی فراتر از کاربردی

یک شبه ره ده ساله برو!

بر روی اینجا کلیک کنید
آموزش‌های اجرایی ساختمان یک بار برای همیشه اصولی یاد بگیر!

به جمع حرفه‌ای‌ها بپیوندید!

بر روی اینجا کلیک کنید

 

نحوه استفاده از دستور divide در اتوکد

 

همان طور که مشاهده می‌کنید خط مورد نظر به ۵ قسمت مساوی تقسیم شده که این قسمت‌های مساوی با یک نقطه یا Point مشخص شده‌اند. اگر این نقاط در اتوکد شما واضح نیست با استفاده از بخش Point style می‌توانید تنظیمات مربوط به آن را تغییر دهید.

پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با ریزه کاری‌های این بخش، مقاله فرمان Point و Point style در اتوکد و تمام نکات ترسیم نقاطرا حتما مطالعه کنید.

 

تقسیم دایره در اتوکد

همانطور که گفتیم، مهم نیست که شما چه اشکالی را رسم کرده‌اید، تنها کافی است با استفاده از این دستور در ترسیمات مختلف، تصاویری زیبا مانند شکل زیر را ایجاد کنید.تقسیم دایره در اتوکد

 

برای مشاهده آموزش‌ حرفه‌ای نقشه کشی ساختمان با اتوکد به این صفحه سر بزنید.

آموزش نقشه کشی با اتوکد

 

امیدواریم در پایان این مقاله به جواب سوال‌های خود رسیده باشید و از اینکه تا پایان مقاله با ما همراه بودید، تشکر می‌کنیم. نظرات خود را در مورد این مقاله با ما به اشتراک بگذارید.

مسیر یادگیری مهندسی عمران یک مسیر رایگان برای حرفه‌ای شدن

حتما تو این مسیر با ما همراه شو!

بر روی اینجا کلیک کنید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *