هر آنچه که برای موفقیت و ارتقا در دفترفنی نیاز دارید آماده کرده ایم. حتما روی این بنر کلیک کن و جزئیات آموزش ها رو ببین!
0
02144158821

اجرای حرفه‌ای دستور Chamfer در اتوکد و نحوه پخ زدن گوشه ها

دستور chamfer در اتوکد

خیلی از اوقات، سوالاتی در مورد پخ زدن در اتوکد می‌شود. مثل ” چگونه در اتوکد پخ بزنیم ” یا ” نحوه کشیدن مستطیل با گوشه های پخ زده شده چگونه است ” و سوالاتی از این دست زیاد پرسیده می‌شود. در این مقاله به طور کامل نحوه پخ زدن گوشه‌ها به وسیله دستور Chamfer در اتوکد آموزش را خواهید دید. پس با ما همراه باشید.

آموزش دستور Chamfer در اتوکد

دستور چمفر جزئی از دستورات ویرایشی در اتوکد می‌باشد که شما با اعمال آن می‌توانید گوشه‌هایی پخ شده داشته باشید.

 

آموزش اتوکد

برای اجرای این فرمان باید به یکی از سه روش زیر وارد دستور Chamfer شوید:

 می‌توانید از ریبون Modify دستور چمفر را انتخاب کنید.

 می‌توانید از منوی کرکره‌ای Modify دستور Chamfer را انتخاب کنید.

 با تایپ کردن CHA در خط فرمان و زدن اینتر شما وارد فرمان Chamfer می‌شوید.

نحوه پخ زدن گوشه ها در اتوکد

در حالتی که وارد دستور شده‌اید، در خط فرمان Distance راانتخاب کنید یا D را تایپ کنید و اینتر را بزنید. حال شما باید دو عدد را وارد کنید عدد اول مربوط به میزان پخ شدگی موضوع اول و عدد دوم مربوط به میزان پخ شدگی موضوع دوم می‌باشد.پس از این مرحله شما می‌توانید دو موضوع را انتخاب کنید تا پخ زده شود.
دستور chamfer در اتوکد

 

در حالت عادی دستور Chamfer در اتوکد در حالت Trim قرار دارد. کاربرد این موضوع زمانی است که شما می‌خواهید خط های باقی مانده قسمت پخ زده شده پاک شوند. اگر می‌خواهید این خطوط باقی بمانند، پس از ورود به دستور، بر روی Trim در خط فرمان کلیک کنید. سپس No Trim را انتخاب کنید. در این حالت دیگر خطوط اضافه پاک نخواهند شد و تصویر پخ به حالت زیر در خواهد آمد.

دستور chamfer در اتوکد

 

در صورتی که شما یک Polyline مانند مستطیل به هم پیوسته داشته باشید، می توانید از حالت Polyline استفاده کنید. پس از ورود به دستور چمفر در خط فرمان گزینه Polyline را بزنید. سپس موضوع مورد نظر را انتخاب کنید تا تمام گوشه ها به حالت پخ دربیایند.

نحوه پخ زدن گوشه ها در اتوکد

 

در صورتی که می‌خواهید پس از یکبار اجرای فرمان Chamfer از این دستور خارج نشوید، باید در حالت Multiple قرار بگیرید. در این حالت شما می‌توانید تا زمانی که Esc را بزنید پخ زدن در اتوکد را انجام دهید.

کاربردهای دیگر دستور Chamfer

یکی از کاربردهای دیگر دستور Chamfer در اتوکد رساندن خطوط به یکدیگر می‌باشد. شما زمانی که مقدا پخ را صفر در نظر بگیرید، و دو خط که با هم فاصله دارند را انتخاب کنید، این دو خط به هم متصل می‌شوند.

نحوه پخ زدن گوشه ها در اتوکد

 

باید به این نکته توجه کنید که باید امکان قطع این دو خط وجود داشته باشد. از این کاربرد در ترسیم پلان ها می‌توان به خوبی استفاده کرد و خطوط مورد نظر را به هم رساند.

چگونه در اتوکد پخ بزنیم

 

برای تمرین بیشتر چندین موضوع را ترسیم کنید و با استفاده از دستور Chamfer در اتوکد گوشه های موضوعات را به حالت پخ در بیاورید.

در صورتی که سوالی در مورد این دستور دارید، می‌توانید در زیر همین پست سوال خود را مطرح کنید.

برای مشاهده تمامی آموزش های حرفه ای و رایگان اتوکد به این صفحه سر بزنید.

آموزش های اتوکد

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =