آموزش کامل شیت بندی در اتوکد + فیلم آموزشی و دانلود کادر شیت بندی

یکی از کارهایی که برای حرفه ای شدن در اتوکد باید به طور کامل آموزش ببینید، شیت بندی در اتوکد هست. باید بدانید شیت بندی چیست ، چه پیش نیازهایی دارد و چه مشکلاتی را حل می کند. در این مقاله فایل و کادر شیت بندی اتوکد هم در اختیار شما قرار داده می شود که می توانید به راحتی از آن استفاده کنید. برای آموزش کامل و جامع این موارد با ما همراه باشید.

 

آموزش شیت بندی در اتوکد

در این فیلم شما می توانید مقدماتی جامع برای شیت بندی در اتوکد را آموزش ببینید. فایل های استفاده شده در فیلم از جمله کادر شیت بندی ، نمونه dwg و فایل اندازه صفحه ها به طور کامل در زیر فیلم برای دانلود قرار گرفته است. می توانید آن را دانلود کرده و تمرین کنید.

 

آموزش اتوکد

 

دانلود کادر و فایل راهنمای شیت بندی 

 

شروع شیت بندی در اتوکد

پیش نیازی که برای این کار وجود دارد، این هست که شما باید با اندازه صفحه ها آشنایی داشته باشید و بدانید در آن چه محتویاتی قرار می گیرد.

آموزش کامل شیت بندی در اتوکد

 

اندازه انواع سایزهای کاغذ را مشاهده می‌کنید. ما زیر سایز A3 نقشه ای را معمولا تولید نمی‌کنیم.

یکی از راه های دیگر استفاده از صفحه های شطرنجی هست. شما می توانید با زدن کلید F9 صفحه شطرنجی را فعال کنید و منظم تر المان ها را چیدمان کنید.

 

آموزش‌های حوزه دفتر فنی

آموزش‌هایی فراتر از کاربردی

یک شبه ره ده ساله برو!

کلیک کنید

آموزش‌های اجرایی ساختمان

یک بار برای همیشه اصولی یاد بگیر!

به جمع حرفه‌ای‌ها بپیوندید!

کلیک کنید

 

چیدمان در شیت بندی

شما برای چیدمان المان ها، گزینه های زیادی دارید. شما می توانید همه بخش ها را هم اندازه بچینید، می توانید بخش هایی از صفحه را خالی بذارید یا از راه های متفاوتی استفاده کنید.

آموزش کامل شیت بندی در اتوکد

 

حال باید چه مواردی را در این چیدمان قرار دهید؟ شما می توانید نام پروژه، پلان، concept، section و بخش هایی از رندر های که گرفتید را در آن قرار دهید. این دو نمونه از چیدمان می باشد که می توان استفاده کرد.

آموزش کامل شیت بندی در اتوکد

 

ایجاد شیت در اتوکد

در اتوکد شما هم می توانید خود کادر های شیت را ایجاد کنید هم می توانید از نمونه های آماده استفاده کنید. فایل کادر های آماده اتوکد برای این کار در بخش بالایی مقاله برای دانلود قرار داده شده است. اگر بخواهید خودتان شیت را ایجاد کنید، ابتدا باید اندازه کاغذ مورد نظر خوتان را انتخاب کنید. با استفادده از دستور کشیدن مستطیل (rectangle) شما می توانید در سایز های دلخواه مستطیل مورد نظر خودتان را ایجاد کنید. شما می توانید با همان دستور بخش های مختلفی ایجاد کنید.

آموزش کامل شیت بندی در اتوکد

 

این بخش بندی ها امکان ایجاد یک شیت بسیار زیبا را به شما می دهند. اگر می خواهید مستطیل های هم اندازه هم تولید کنید، می توانید از دستور copy یا mirror استفاده کنید.

در نهایت هم شما با قرار دادن اطلاعات مورد نظر در قالب ایجاد شده می توانید شیت مورد نظر خود را ایجاد کنید. برای هرچه بهتر شدن در شیت بندی در اتوکد و آموزش کامل این بخش، حتما این موارد را تمرین کنید و اگر با مشکلی هم برخورد می کنید با ما در میان بذارید. ما تمام سعی خودمان را برای رفع مشکلات شما خواهیم کرد.

برای مشاهده تمامی آموزش‌های حرفه‌ای و رایگان اتوکد به این صفحه سر بزنید.

آموزش های اتوکد

امیدواریم در پایان این مقاله به جواب سوال‌های خود رسیده باشید و از اینکه تا پایان مقاله با ما همراه بودید، تشکر می‌کنیم. نظرات خود را در مورد این مقاله با ما به اشتراک بگذارید.

مسیر یادگیری مهندسی عمران

یک مسیر رایگان برای حرفه‌ای شدن

حتما تو این مسیر با ما همراه شو!

کلیک کنید
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *