همین الان برای تهیه آموزش حرفه ای نخبگان دفترفنی با ۲۵ درصد تخفیف کلیک کن! هرآنچه که باید از دفترفنی بدانی! یک جا!
0
02144158821

دانلود نمونه فایل اکسل صورت وضعیت موقت و قطعی

فایل اکسل نمونه صورت وضعیت

یکی از وظایف مهم مهندسین دفترفنی نوشتن صورت وضعیت است. معمولا صورت وضعیت ها در اکسل نوشته می شود. گاهی اشتباه در محاسبات و لینک دهی در فایل اکسل سبب می شود تا در مبلغ نهایی اختلاف های زیادی مشاهده شود. دراین مقاله یک نمونه فرم اکسل صورت وضعیت نویسی با لینک دهی های صحیح قرار دادیم که می توانید برای صورت وضعیت های موقت ، قطعی ، فهرست بهایی و سایر صورت وضعیت های پیمانکاری مانند صورت وضعیت اسکلت فلزی دانلود کرده و از آن استفاده کنید.

نمونه صورت وضعیت موقت و قطعی

نمونه فرم صورت وضعیت موقت و قطعی در پروژه های مختلف متفاوت است. چرا که مشاور و کارفرما پروژه ها سلیقه های مختلفی دارند. این اختلاف سلیقه تنها در نحوه نگارش و ارائه اختلاف ایجاد می کند و ساختار اصلی صورت وضعیت ها یکسان است. 

به طور مثال یک مشاوری می گوید هر فصل مالی در یک صفحه جداگانه باشد، مشاور دیگری می گوید تمام فصول مالی پشت سر هم باشد.

یک کارفرمایی می گوید جدول ریزمتره آهن آلات و میلگرد با جدول ریز متره عملیات خاکی متفاوت باشد و آن ها را در اختیار پیمانکار قرار می دهد، یکی دیگر برای هر دو عملیات یک فرمت ثابت می دهد.

فایل اکسل نمونه صورت وضعیت

فایل اکسل صورت وضعیت

دفترفنی پیمانکار باید پیش از شروع به کار تمام نمونه فرم های مورد تایید مشاور و کارفرما برای تنظیم صورتجلسات، اوردرها، جداول متره و مالی را از کارفرما بگیرد.

اگرچه خیلی از مشاوران و کارفرماها اهمیتی به این موضوع نمی دهند و تنها به سربرگ بالای کاغذها توجه می کنند که پیمانکار نام آن ها را در همه صفحات به صورت صحیح نوشته باشد.

اما حتما پیش از شروع به نوشتن صورت وضعیت نمونه صورت وضعیت را از مشاور بگیرید. خیلی از مشاورها فایل اکسل صورت وضعیت پیمانکاران قبلی را در اختیار شما قرار می دهند تا مشکل لینک دهی و ایجاد ساختار آن را هم نداشته باشید.

فایل اکسل نمونه صورت وضعیت

دانلود فایل اکسل صورت وضعیت نویسی

یک مهندس دفترفنی موفق با نحوه نگارش صحیح صورت وضعیت و نکات ریزه کاری آن آشنا است اما گاهی بی دقتی در لینک دهی و محاسبات در اکسل سبب اشتباهی بزرگ می شود و اعتبار او را زیر سوال می برد.

برای اطلاع بیشتر از نکات زیرپوستی نوشتن صورت وضعیت به مقاله “ تمام جزئیات مربوط به صورت وضعیت موقت در یک مقاله ” سر بزنید.

در ادامه یک فرم اکسل صورت وضعیت قرار دادیم که لینک دهی آن صحیح است و تنها با جای گذاری می توانید در کمترین زمان صورت وضعیت خود را بدون ایراد بنویسید. فایل اکسل صورت وضعیت زیر برای پروژه های وزارت راه و شهرسازی، شهرداری ها  و کارفرماهای خصوصی مورد قبول است. 

دانلود نمونه اکسل صورت وضعیت نویسی   

بنر دفتر فنی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =