ویرایش حرفه‌ای بلوک در اتوکد | ادیت بلاک جهانی جدید در اتوکد

ویرایش بلوک در اتوکد یکی از کارهای بسیار مهم در بخش اجرای فرمان Block می‌باشد. شما در خیلی از مواقع نیاز به ادیت بلاک ها در اتوکد دارید. این تغییرات می‌تواند شامل اضافه کردن موضوعاتی به این بلاک باشد یا تغییر رنگ آن یا موارد دیگر. شما در این مقاله به طور حرفه‌ای انجام این تغییرات را آموزش می‌بینید. با ما همراه باشید.

ویرایش بلوک در اتوکد

به دلیل اهمیت این فعالیت، اتوکد برای این کار یک فضا به نام Block Editor در نظر گرفته است. شما باید تغییرات در بلوک را در این بخش انجام دهید.

 

آموزش اتوکد

برای این کار ابتدا یک بلوک را فراخوانی کنید. هم می‌توانید از بلوک‌های آماده استفاده کنید، هم می‌توانید موضوعات خودتان را به بلوک تبدیل کنید. این کار از طریق فرمان Block در اتوکد انجام می‌گیرد.

آموزش مکمل: آموزش حرفه ای فراخوانی بلوک در اتوکد + آموزش استفاده از بلوک

وقتی که بلوک مورد نظر خود را در Workspace ایجاد کردید، یک دبل کلیک با موس روی بلوک بکنید. در این حالت پنجره Edit Block Difinition برای شما باز می‌شود. در این حالت شما باید بلوک مورد نظر خودتان را انتخاب کنید تا وارد مرحله ویرایش بلوک در اتوکد شوید.

 

آموزش‌های حوزه دفتر فنی

آموزش‌هایی فراتر از کاربردی

یک شبه ره ده ساله برو!

کلیک کنید

آموزش‌های اجرایی ساختمان

یک بار برای همیشه اصولی یاد بگیر!

به جمع حرفه‌ای‌ها بپیوندید!

کلیک کنید

 

ادیت بلاک در اتوکد

 

ادیت بلاک جهانی جدید در اتوکد

بعد از اینکه شما OK را بزنید وارد یک فضایی به نام Block Editor می‌شوید که فضایی دارد که کمی با فضای عادی اتوکد تفاوت دارد. شما در این محل دقیقا تمام کارهای لازم برای ادیت بلاک در اتوکد را انجام می‌دهید. می‌توانید به بلوک‌ها رنگ اختصاص دهید، به آنها موضوعاتی اضافه کنید و آنها را به طور کامل تغییر دهید.

ویرایش بلوک در اتوکد

 

این تغییرات می‌تواند کاملا این بلوک‌ها را تغییر دهد. بعد از اتمام کار روی بلوک شما باید این تغییرات را Save کنید برای این کار دکمه‌ی Close Block Editor را بزنید. در این مرحله با یک پیام روبه رو می‌شوید که با زدن Save The Changes تمام تغییرات شما ذخیره می‌شود.

شما می‌توانید با تمرین بر روی چند بلوک و ویرایش این بلوک‌ها در اتوکد به طور کامل روی این موارد مسلط شوید.

 

برای مشاهده تمامی آموزش‌های حرفه‌ای و رایگان اتوکد به این صفحه سر بزنید.

آموزش های اتوکد

 

امیدواریم در پایان این مقاله به جواب سوال‌های خود در مورد ابعاد و عمق پی رسیده باشید و از اینکه تا پایان مقاله با ما همراه بودید، تشکر می‌کنیم. نظرات خود را در مورد این مقاله با ما به اشتراک بگذارید.

مسیر یادگیری مهندسی عمران

یک مسیر رایگان برای حرفه‌ای شدن

حتما تو این مسیر با ما همراه شو!

کلیک کنید

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *